Kurumsal

Başkanın Mesajı

Merhaba,

Ticaret Geliştirme Merkezi (TGM) olarak size ilk merhabayı dememin coşkusunu yaşıyoruz. Uzun ve yorucu bir çalışmanın sonucunda yaptığımız ticaretleri karlı olarak artıracak bir yapı kurarak size yeniden merhaba dedik.

Dünyada çok hızlı bir değişim süreci geçiriyor. Pazar daralmalarının yaşandığı, ürün arzının çok fazla olup rekabetin iyice kızıştığı şu günlerde en büyük sorunumuz ürünümüzü daha hızlı satabilmek veya taahhütler sektöründe isek daha büyük ve karlı işler almak birincil önceliğimiz.

Şirketlerin en büyük sorunlarından biri ürünlerini satmak/pazarlamak için doğru hedef kitleye ulaşamamaları. TGM olarak bu sorunu çözmek istiyoruz. Çünkü doğru hedef kitleye ulaşmak bazen gerçekten çok ciddi maddi bedelleri ödemeyi gerektiriyor.

Doğru iş ağları geliştirmek, iş ağı pörtföyü oluşturmak ve bunu yönetmek kurumsal ve kurumsallaşma yolunda giden firmalar için en önemli süreçlerden birisidir.

Bazen insanlar doğru bir insanı bulabilmek için tüm ömürlerini verebiliyor.

Eskilerin dediği gibi doğru bir insala her yere gidilir yanlış insala sadece geriye..

TGM olarak firmaları doğru muhataplarla tanıştırıyoruz.

Dünyada networking (iş ağı geliştirme) olarak adlandırılan bu faaliyet Türkiyemizde  ilk kez sektörel ve hedef kitle odaklı olarak TGM tarafından yapılmaya başlayacaktır.

Yeni Bağlantılar, Yeni İşler sloganı ile farklı sektörler için yıl bazında çok sayıda etkinlikler, eğitimler,sosyal aktiviteler yapmayı planlıyoruz.

Etkinliklerimizden ilki ülkemizin lokomotif sektörü  ‘’İnşaat ve İnşaat tedarikçileri sektörü için iş birliği ve ticaret geliştirme toplantısı- İnşaat Netwoking’ 01 ’’   Müteaahhit firmalar, tedarikçileri, inşaat sektörüne hizmet üreten kuruluşları bir araya getireceğimiz iş birliklerini ve ticaretlerini artırmalarına zemin sağlayacağımız aktivitemizdir.

Daha sonra enerji, gıda, lojistik, savunma sanayi, bilişim alanlarında da etkinliklerde bulunacağız.

Sinerjinin,iş birliklerinin artık çok önemli olduğuna inanıyoruz. TGM olarak bu doğrultusunda vizyonumuzu belirledik. Üyelerimiz ve katılımcılarımız arasında sinerji sağlayarak işbirliklerini en üst düzeye çıkarmak birincil hedefimizdir.

İki tane bir, ayrı ayrı dursa kıymeti ve kuvveti sadece 1 dir. Fakat bu birler tek bir çizgi üzerinde yan yana gelir ve birleşirse sonuç 2 olmaz, sonuç 11 olur.  Yani  1+1= 11 dir. Siz bir 1 siniz çok değerlisiniz en az sizin kadar değerli diğer  ‘’1’’ lerle tanışmaya ve daha büyük değeri beraber üretmeye sizi davet ediyoruz.

Katılımınız bize onur verecektir.

En içten saygılarımla,

Akın YILMAZ

Ticaret Geliştirme Merkezi

Kurucu Başkanı

 

Bilgiler Güncelleniyor...