Kurumsal

Hakkımızda
21.yy özellikle rekabetin çok ileri düzeyde yaşandığı bir yüzyıl olarak kendini göstermektedir. Ürünü üretmenin, bulmanın zor olduğu 19 ve 20.yy’ların aksine 21. Yy da ürünler arzdan fazla üretilmeye başlanmış hatta talepten fazla ürün arzı ortaya çıkmıştır. Durum böyle olunca 21.yy ekonomisi diğer asırlardan farklı olarak kıran kırana rekabetin yaşandığı asırlar olarak önümüze çıkmaktadır. Ekonomi uzmanları üreticileri sıfır karın beklediği ekonomilerden bahsetmektedir. Artık yeni bir şeyler yapmak gerekmektedir.

 Artık yeni şeyler söylemek lazım
21.yy da işbirliklerinin ve sinerjinin artan rekabet ortamında çok önemli olacağına inanıyoruz. TGM (Ticaret Geliştirme Merkezi ) olarak bu doğrultusunda vizyonumuzu belirledik. Müşterilerimizin iş bağlantılarını artıracak profesyonel çalışmaları yöneterek, büyüyen ekonomiler hedefindeyiz. Üyelerimiz arasında sinerji sağlayarak işbirliklerini maksimum düzeye çıkarmak birincil hedefimizdir.

1+1=?
İki tane bir, ayrı ayrı dursa kıymeti ve kuvveti sadece 1 dir. Fakat bu birler tek bir çizgi üzerinde yan yana gelir ve birleşirse 2 olmaz, sonuç 11 olur. Yani 1+1= 11’dir. 
ABD‘de 1980’li yıllarda yapılan bir araştırma mevcut, kendi işini kuran iyi noktalara gelen insanlarla yapılan bu araştırmada mesleki başarı, ticari kârlılık getiren projelerin hayata geçmesinde bu insanların okul başarıları, not ortalamaları, bir takım yetkinliklerinin bir yere kadar önemli olduğu sonrasının ise tamamen network dediğimiz bağlantılarla yapıldığı ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde çok güzel bir laf vardır  ‘’Kapıyı kimin ismiyle çaldığınız önemlidir’’ derler, yani referansınız önemlidir. Size güvenenler önemlidir ve kimi tanıdığınız önemlidir.
İnsan hayatında işlerin geldiği gibi gitmediği noktalar vardır.  Bunlar kırılma noktalarıdır. Kimi için daha iyiye kimileri içinse daha kötü sonuçlara götürebilir. Biz TGM olarak üyelerimizi daha iyi bağlantılara, işlere, gelişime taşımak istiyoruz.

Network işinizle ilgili, yatırımınızla ilgili geleceği yönetmek, bu konuda sinerji oluşturmak ve ortaklıklar gerçekleştirmek, daha uygun daha iyi tedarikçilere erişmek, pazara hakimiyet sağlamak açısından oldukça önemlidir. Bazen tek bir insan, tekbir fikir bütün hayatınızı değiştirebilir. 

Networking (ilişki ağı geliştirme) bugünün pazarlama dünyansın da rekabet yarışında fark atmak ve ticaret hacmini artırmak, satış ve pazarlama için en etkili yollardan biridir.

Bilgiler Güncelleniyor...